Zajęcia dodatkowe

Różnorodne możliwości rozwijania się i poszerzania horyzontów dzieci poza standardowym programem nauczania.

„Raz, dwa, trzy – Rysuj Ty!”

Prowadzący: mgr Agnieszka Dziadecka

Rysowanie oraz kolorowanie daje dziecku wiele radości oraz uczy je obserwować otaczający go świat.
Podczas poniedziałkowych zajęć popołudniowych „Raz, dwa, trzy – Rysuj Ty!” Przedszkolaki usprawniają motorykę dużą i małą, poprawiają zręczność manualną oraz łączą aktywność z planowym działaniem.
Każde zajęcia rozpoczynamy rozgrzewką ciała oraz rąk, która jest związana z rysunkiem wykonywanym danego dnia. Następnie dzieci uczą się rysować krok po kroku: różne zwierzątka, ludzi lub przedmioty. Ostatnim punktem jest kolorowanie i dorysowywanie elementów, które sprawią, że Przedszkolak będzie zadowolony ze swojego rysunku.
Rysując i kolorując, wspólnie rozwijamy wyobraźnię, wyzwalamy moc kreatywności oraz twórczości. Każdym zajeciom towarzyszy radość, uśmiech i duma z rysunku wykonanego przez samego siebie.

Kreskówkowe Brzdące

Prowadzący: mgr Aneta Kuś-Szczyrba

Wszyscy doskonale znamy postaci z kreskówek Walta Disney’a, ale nie wszyscy wiedzą, że są bohaterami książki „Podróże do Piaseczkowa”. Znajdziemy w niej zbiór opowiadań i wierszyków, gdzie swoje przygody przeżywają małe Disney’ontka: mała Mini, Daisy, mały Micky, Goofy, Pluto i inni przyjaciele. Bohaterowie uczą się organizować sobie czas poprzez przeróżne zabawy, a my na zajęciach „Kreskówkowe Brzdące” wkroczymy w świat bajki, zagramy w gry, stworzymy różne prace plastyczne, a wszystko w nawiązaniu do głównych postaci.

Kreatywne miesiące

Prowadzący: mgr Magdalena Kowalska

Kreatywne miesiące to zajęcia rozwijające zainteresowania podzielone na dwumiesięczne bloki tematyczne:
1. „Muzyczna Skakanka” – taniec, zabawy rozwijające umiejętność współpracy, gimnastyka (październik, listopad);
2. „Zajęcia Twórcze” – pobudzanie wyobraźni i aktywizowanie dzieci poprzez wykorzystanie przedmiotów z najbliższego otoczenia do tworzenia oryginalnych prac (grudzień, styczeń);
3. „Małe Eksperymenty” – rozwijanie ciekawości dzieci poprzez doświadczenia z produktami spożywczymi, m.in. tworzenie śniegu, piasku kinetycznego, wykonanie lawy czy wulkanu (luty, marzec);
4. „Przedszkolne Origami” – tworzenie prac plastycznych techniką origami wykorzystując do tego papierowe koła (kwiecień, maj).

„Warzywniaczek”

Prowadzący: mgr Daria Kobiela

Program zajęć popołudniowych zakłada prowadzenie pracy dydaktyczno – wychowawczej poprzez integrację programu wychowania przedszkolnego z systemem wartości odżywczych płynących z warzyw. Podstawowe założenia zajęć to zapoznanie dzieci ze zdrowym aspektem wynikającym ze zjadania warzyw a następnie w oparciu o nie wykonywać zaproponowane aktywności.

„W świecie zwierząt”

Prowadzący: mgr Maria Czadankiewicz- Kwaśny

Zajęcia plastyczno-literackie „W świecie zwierząt” skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym, zarówno starszaków jak i maluchów. Uczestnicy zajęć w formie twórczej zabawy poszerzą swoją wiedzę na temat prezentowanych zwierząt. Poprzez aktywne słuchanie tekstów zaznajamiają się z wieloma ciekawostkami na temat omawianych ssaków, ptaków, gadów oraz płazów – co jedzą, jakie mają zwyczaje a także co robią, by przetrwać. Punktem wyjścia do zajęć jest praca z książką, która pozwala rozbudzać w dzieciach zainteresowanie czytelnictwem. Na każdych zajęciach dzieci przy użyciu różnorodnych materiałów tworzą pracę plastyczną przedstawiającą omawiane zwierzę. Przedszkolaki mają możliwość poznania wielu technik plastycznych, oraz wykorzystania ich w praktyce, co rozwija ich zainteresowania plastyczne i pobudza do twórczego działania.