PISMO ŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY WRAZ Z INFORMACJĄ MEN DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

Drodzy Rodzice/Opiekunowie Prawni,

pismem z dnia 4 kwietnia 2019 r.  Śląski Kurator Oświaty zobowiązał nas do przekazania Państwu informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej odnośnie strajku nauczycieli, co czynimy.

Jednocześnie chcemy zaznaczyć, iż nasze przedszkole nie uczestniczy w strajku i przez okres jego trwania będzie w dalszym ciągu normalnie funkcjonowało.

Świąteczny czas

Dnia 19.12.2017r. w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera Świąt.
Pomimo tego, iż śnieg w tym roku nie zagościł wszystkie dzieci od rana miały buzie uśmiechnięte i z niecierpliwością oczekiwały pojawienia się rodziców w przedszkolu.

Tradycyjnie pierwszą grupą, która zaprezentowała swoje umiejętności były „Ślimaczki”. Wszyscy pięknie śpiewali oraz recytowali wiersze. Nie zabrakło instrumentów oraz tańców.

Po występach, jak emocje opadły dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Pojawiły się słodkości oraz wspólna dekoracja choinki.

Kiedy dla „Ślimaczków” nadeszła pora obiadu i radosnej zabawy, na scenę wkroczyły „Żabki”, które w tym roku przygotowały tradycyjne Jasełka. Pojawili się Pasterze, Aniołowie, Królowie oraz Józef
z Marią.  „Żabki” odśpiewały wiele pięknych pastorałek. Nawet nauczyły rodziców jednej.

Każde nasze występy to dobra okazja do spotkań, spędzenia miło wspólnie czasu, integracji, a i dobrej zabawy 🙂

W radosnych nastrojach powoli zbliżamy się do Nowego Roku!

Dzień Rodziny 2017

W tym roku Dzień Rodziny obchodziliśmy 20 czerwca.
To był wyjątkowo gorący dzień 🙂
Zarówno pogoda jak i atmosfera nie zawiodły.
Jednym słowem – było FANTASTYCZNIE!

Już teraz zapraszamy na krótką relację z tego dnia. Jako pierwsze, tradycyjnie pokazały swoje umiejętności „Ślimaczki”.  „Ślimaczki” udowodniły, że nie są już maluszkami tylko średniakami. Każdy wyrecytował da najbliższych wierszyk. Młodsi troszkę krótsze, a starsi troszkę dłuższe, ale każdy mógł w tym wyjątkowym dniu  powiedzieć piękne słowa Mamie i Tacie.

Był też taniec pod przewodnictwem P.Marty oraz orkiestra:

Dzieci zaprezentowały umiejętności w języku angielskim oraz wcieliły się w aktorów. Na tegorocznych występach rodzice mogło poznać przygody zwierzątek, które postanowiły razem zamieszkać w chatce: „O chatce i jej mieszkańcach”.

Później swoje umiejętności pokazały „Żabki”:

„Żabki” w minionym już semestrze poznawały bajkę” Kołaczyk”, rodzice musieli wsłuchiwać i przygody tytułowego Kołaczyka, gdyż ta bajka większości nie  była znana. Było wiele emocji, śmiech i zaskoczenie 🙂

 

A teraz….CZAS  NA WAKACJE!!! 🙂 

Piknik Rodzinny 2017

W tym roku nasz piknik odbył się 02.06.2017r. Tradycyjnie do współpracy zaprosiliśmy Animacje Pozytywki oraz Restaurację Korbasowy Dwór. Wszyscy spotkaliśmy się w Korbasie, a Pozytywka od pierwszych chwil zapraszała nas do zabawy. Były tańce, przebierańce i przepyszne jedzonko. Nie zabrakło również konkursów. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale i czekamy na kolejny piknik…