KAMPANIA EDUKACYJNA: „NIE BĄDŹ ATRAKCYJNY DLA KLESZCZY”

W dniu  16 marca 2023 r. na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się Kampania informacyjna dot. profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”.

Celem kampanii jest propagowanie podstawowych zasad ochrony przed kleszczami, edukacja w zakresie prawidłowego usuwania kleszcza, zwiększenie społecznej świadomości w zakresie profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze, zwiększenie wiedzy na temat szczepień ochronnych jako skutecznej metody profilaktyki kleszczowego zapalenia mózgu.  Kampania skierowana jest do ogółu społeczeństwa, ze szczególnym  uwzględnieniem: kadry pedagogicznej, dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów.

Nasze Przedszkole również wzięło w niej udział. Oprócz informacji zawartych na gazetce przedszkolnej oraz na przedszkolnym profilu na Facebook’u, Przedszkolaki wzięły udział w prelekcjach związanych z akcją.

Zapraszamy na stronę internetową kampanii:

https://www.gov.pl/web/wsse-katowice/kampania-edukacyjna-nie-badz-atrakcyjny-dla-kleszczy

#NieBądźAtrakcyjnyDlaKleszczy

Prezentacja_Nie badz atrakcyjny dla kleszczy_770694_1147746Pobierz

Odwołanie zajęć dydaktyczno-wychowawczych przez MEN

Aktualizacja 16.06.2020r.

Aktualizacja 10.06.2020r.

Aktualizacja 28.05.2020r.:

Aktualizacja 22.05.2020r.:

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej w sprawie odwołania zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach informujemy, że nasze przedszkole będzie nieczynne w dniach 16.03-25.03.2020 roku.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 12-13.03.2020 przedszkole będzie zapewniało działania opiekuńcze dla dzieci, które nie mogą pozostać w domu, w godzinach 6.45-16.00.
Jeżeli liczba dzieci spadnie do 5 osób nie będziemy w stanie zapewnić ciepłego posiłku.

Prosimy również o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i śledzenie na bieżąco informacji na stronie men.gov.pl oraz naszej strony na FB.
W trakcie zamknięcia przedszkola będzie przeprowadzona dezynfekcja, tak by po zniesieniu przez MEN zawieszenia zajęć, przyjąć Państwa dzieci w odkażonych pomieszczeniach.

Życzymy wszystkim zdrowia!
Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych ToTu

Świąteczny czas

Dnia 19.12.2017r. w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera Świąt.
Pomimo tego, iż śnieg w tym roku nie zagościł wszystkie dzieci od rana miały buzie uśmiechnięte i z niecierpliwością oczekiwały pojawienia się rodziców w przedszkolu.

Tradycyjnie pierwszą grupą, która zaprezentowała swoje umiejętności były „Ślimaczki”. Wszyscy pięknie śpiewali oraz recytowali wiersze. Nie zabrakło instrumentów oraz tańców.

Po występach, jak emocje opadły dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Pojawiły się słodkości oraz wspólna dekoracja choinki.

Kiedy dla „Ślimaczków” nadeszła pora obiadu i radosnej zabawy, na scenę wkroczyły „Żabki”, które w tym roku przygotowały tradycyjne Jasełka. Pojawili się Pasterze, Aniołowie, Królowie oraz Józef
z Marią.  „Żabki” odśpiewały wiele pięknych pastorałek. Nawet nauczyły rodziców jednej.

Każde nasze występy to dobra okazja do spotkań, spędzenia miło wspólnie czasu, integracji, a i dobrej zabawy 🙂

W radosnych nastrojach powoli zbliżamy się do Nowego Roku!

Dzień Rodziny 2017

W tym roku Dzień Rodziny obchodziliśmy 20 czerwca.
To był wyjątkowo gorący dzień 🙂
Zarówno pogoda jak i atmosfera nie zawiodły.
Jednym słowem – było FANTASTYCZNIE!

Już teraz zapraszamy na krótką relację z tego dnia. Jako pierwsze, tradycyjnie pokazały swoje umiejętności „Ślimaczki”.  „Ślimaczki” udowodniły, że nie są już maluszkami tylko średniakami. Każdy wyrecytował da najbliższych wierszyk. Młodsi troszkę krótsze, a starsi troszkę dłuższe, ale każdy mógł w tym wyjątkowym dniu  powiedzieć piękne słowa Mamie i Tacie.

Był też taniec pod przewodnictwem P.Marty oraz orkiestra:

Dzieci zaprezentowały umiejętności w języku angielskim oraz wcieliły się w aktorów. Na tegorocznych występach rodzice mogło poznać przygody zwierzątek, które postanowiły razem zamieszkać w chatce: „O chatce i jej mieszkańcach”.

Później swoje umiejętności pokazały „Żabki”:

„Żabki” w minionym już semestrze poznawały bajkę” Kołaczyk”, rodzice musieli wsłuchiwać i przygody tytułowego Kołaczyka, gdyż ta bajka większości nie  była znana. Było wiele emocji, śmiech i zaskoczenie 🙂

 

A teraz….CZAS  NA WAKACJE!!! 🙂