Wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek

strona internetowa6
W dniu 28 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.  Pierwszą atrakcją była oczywiście jazda autobusem 🙂 Podróż przebiegła spokojnie. Gdy dotarliśmy na miejsce, zakupiliśmy bilety wstępu i ruszyliśmy ścieżkami parku.
strona internetowaKiedy zaczęliśmy wspólny spacer po ścieżkach parku szybko dostrzegliśmy zbliżające się do nas zwierzęta. Dzieci miały niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć żubry, żbiki, alpaki, jelenie, sarny, muflony i wiele innych zwierząt.
Dzieci były bardzo dzielne i wspięły się na szczyt parku, aby podziwiać loty drapieżnych ptaków, jak i wspaniałych bezszelestnie latających sów. Nieodłącznym punktem każdej wycieczki  jest przerwa na posiłek.
strona internetowa3Spacerowaliśmy aleją bajkową gdzie większość ekspozycji była już czynna, więc dzieci mogły obejrzeć ulubione bajki. W Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej zobaczyliśmy ekspozycje różnych zwierząt z dalekich krajów.
strona internetowa2Pani Ania pełniła rolę fotoreportera, w której doskonale się sprawdziła, a dzieci zaprezentowały jej spontanicznie jak doskonale pamiętają piosenki po angielsku i nazewnictwo zwierząt. Ulubiony oczywiście „buffalo”.
strona internetowa1Nikt nie narzekał, mimo że niektóre podejścia były dosyć strome jak na maluchy. Słońce nas nie zawiodło i z lekkim opóźnieniem dotarło do Ustronia. Wycieczka była bardzo udana, na pewno tam jeszcze wrócimy 🙂

strona internetowa5