Kadra

Zatrudniamy najlepszych specjalistów w zakresie edukacji przedszkolnej. Młody, prężny i dynamiczny zespół pracuje, aby dzieci miały zapewnioną profesjonalną opiekę.
Nasza placówka ma charakter specjalny – sprawujemy opiekę również nad dziećmi niepełnosprawnymi.
Wartości, które wyznajemy to:
– Bezpieczeństwo dzieci
– Zdobywanie przez dzieci nowych umiejętności
– Zrównoważony rozwój – fizyczny i umysłowy


Poniżej przedstawiamy nasz personel:
mgr Cieślar Barbara, mgr Izabela Krzemińska – Woźniak  – Terapeuta Integracji Sensorycznej
mgr Czadankiewicz Maria – nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog
mgr Dorčak Justyna – nauczyciel wychowania przedszkolnego
mgr Anna Gawlik –   psycholog
mgr Natalia Hajnisz – nauczyciel wychowania przedszkolnego
mgr Anna Hanzlik – surdopedagog
Janota Aneta – pomoc kuchenna
mgr Kobiela Daria – oligofrenopedagog,
nauczyciel wychowania przedszkolnego
mgr Kopiec Justyna – logopeda
mgr Kuś Aneta -Szczyrba – nauczyciel wychowania przedszkolnego, logopeda
Matuszek Anna– pomoc kuchenna
mgr Przewieźlik Marta – tyflopedagog
lic. Barbara Pytelewska – nauczyciel wychowania przedszkolnego
lic. Wojtyna Anna – nauczyciel języka angielskiego metodą
Musical Babies
mgr Wróbel Beata – nauczyciel wychowania przedszkolnego


Ponadto zatrudniamy najlepszych nauczycieli w ramach:
– rytmiki- mgr Marta Śliż
– gimnastyki korekcyjnej – mgr Maria Złoto
– zajęć twórczych – mgr Karolina Tyrna

Uprawnienia do prowadzenia zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne posiadają:
M. Czadankiewicz, J. Dorčak,  A. Kuś – Szczyrba, D. Kobiela, B.Pytelewska, B. Wróbel

                                         Serdecznie zapraszamy!Strumien_2014__52_b
mgr Izabela Krzemińska-Woźniak

Dyrektor ds. pedagogicznych Przedszkola Twórczego „To Tu”
Terapeuta Integracji Sensorycznej

Studia magisterskie z edukacji wczesnoszkolnej ukończyła w Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie prze 11 lat pracowała jako nauczyciel akademicki na kierunku Pedagogika. Stworzyła w 2008 roku Studio Zabawy i Twórczego Rozwoju „To Tu, by móc zrealizować swoje pedagogiczne ideały, marzenia i pasje. Obecnie kieruje Niepublicznym Przedszkolem Twórczym i Centrum Edukacyjnym „To Tu”. Szczęśliwa mama 8-letniej Antoniny, entuzjastka noszenia dzieci w chuście, wszystkiego, co nowe
i innowacyjne w pedagogice i nie tylko. Zawsze uśmiechnięta, otwarta na ludzi i świat. Odważnie zmierza przed siebie, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Ciągle coś robi, czegoś się uczy i szuka nowych wyzwań. Uwielbia zakupy i remonty :). Motto życiowe: „Nowy dzień-nowe możliwości!”


 

Strumien_2014__05_x
mgr Maria Czadankiewicz
Wychowawca grupy „Ślimaczki”
Oligofrenopedagog

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie o specjalnościach pedagogika opiekuńczo – wychowawcza oraz zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.
Jak przystało na prawdziwą góralkę jest konsekwentna i pełna zapału w swoim działaniu. Niestrudzony zdobywca górskich szczytów. Góry pozwalają jej się wyciszyć, przełamywać słabości oraz naładować akumulatory pozytywną energią. Miłośniczka książek – czyta wszystko, co jest warte zainteresowania. Swoje pasje przenosi na grunt zawodowy. Stara się przekazywać wartości za pomocą świata baśni i bajek. Praca z dziećmi daje jej ogromną radość i satysfakcję. Jest zwolennikiem indywidualnego podejścia do dziecka, dąży do tego, by każdy przedszkolak mógł rozwijać ciekawość świata oraz odkrywać własne możliwości.


lic. Barbara Pytelewska
Wychowawca grupy „Ślimaczki”

Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na kierunku Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Obecnie kończy studia magisterskie z Pedagogiki osób niepełnosprawnych intelektualnie z arteterapią. Uważa, że nigdy nie jest za późno na naukę i zmiany, dlatego wciąż szuka ciekawych rozwiązań, które przydają się w życiu i w pracy.
Pół żartem, pół serio odbiera każdy dzień, co stara się przełożyć na dziecięcy świat. Prywatnie, mama Kuby i  Kamila, wielbicielka labradorów, kijków nordic walking, kina i morza. Zapalona twórczyni kartek okolicznościowych metodą scrapbooking komputerowy.

mgr Beata Wróbel
wychowawca grupy „Żabki”

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na kierunku Pedagogika o specjalności Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne oraz Teologię w Instytucie Teologicznym im. św. Jana Kantego w Bielsku-Białej. Swój warsztat pracy ciągle wzbogaca uczestnicząc w różnych szkoleniach i kursach, a poznaną wiedzę i umiejętności stosuje w pracy w przedszkolu. Jest osobą otwartą, pogodną, która angażuje się całym sobą w swoją pracę. Praca z dziećmi sprawia jej ogromną przyjemność, daje wiele radości. Pracowała jako wychowawca w „ToTu w Strumieniu”, a obecnie zasila szeregi kadry z Zebrzydowic. Poza pracą w „ToTu” pracuje jako katecheta w innych placówkach. W wolnym czasie lubi eksperymentować w kuchni, a także aktywnie spędzać czas na górskich szlakach.

 

Zebrzydowice_2014__38
mgr Aneta Kuś – Szczyrba

Wychowawca grupy „Żabki”
Logopeda

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na kierunku Pedagogika o specjalności edukacja filozoficzno – społeczna oraz zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Ukończyła studia podyplomowe z Logopedii z komunikacją alternatywną na Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej. Jako logopeda wspiera rozwój mowy  przedszkolaków. Praca z dziećmi jest dla niej wyzwaniem, które codziennie daje nowe doświadczenia. Uważa, że dzieci pomimo wszystko uwielbiają reguły i zasady. Wpajane od małego zaprocentują jako pewne wartości w dorosłym życiu. Miłośniczka szeroko pojętego tworzenia, preferuje wszystko, co hand- made, założycielka bloga BellAnecia. Lubi przemierzać górskie szlaki i zapach konwalii.


D.M.
mgr Daria Kobiela
Oligofrenopedagog

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku historia oraz psychologia w zarządzaniu. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim z pedagogiki specjalnej wraz z oligofrenopedagogiką. Aktualnie studentka studiów podyplomowych z edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania przedszkolnego. Aktywistka z głową pełną pomysłów na kolejne inwestycje w siebie i swoją edukację. Wychodząca poza ramy nauczycielka historii w Gimnazjum oraz zapalona oligofrenopedagog. Od jakiegoś czasu kolekcjonerka wszystkiego co można wykorzystać w pracy indywidualnej z dzieckiem. Swoje własnoręcznie wykonane pomoce dydaktyczne dumnie prezentuje w galerii facebookowej „Oligogifts”. Zaczytana we wszystkim co dotyka tematyki integracji sensorycznej. Stająca na głowie by sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających odbiorców – dzieci. Prywatnie fanka dobrej, bo polskiej muzyki, psia mama, zakochana w Krakowie uparta perfekcjonistka.Magdalena Kamińska
pomoc nauczyciela

Absolwentka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Jastrzębiu-Zdroju. Aktualnie jest uczestniczką szkolenia dla opiekuna ,o którym mowa w art.12.2 pkt. 2 ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła pracując w żłobku.

W naszym przedszkolu pracuje jako pomoc nauczyciela wspierając pracę wychowawców. Pogodna, wrażliwa, uśmiechnięta optymistka, kochająca ludzi. Miłośniczka zwierząt i akwarystyki morskiej.
W wolnym czasie lubi poznawać nowe miejsca oraz spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.


Zebrzydowice_2014__43

 

mgr Justyna Dorčak
nauczyciel wychowania przedszkolnego – obecnie mama na urlopie macierzyńskim

Ukończyła studia pedagogiczne z zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Szczęśliwa mama dwójki dzieci. U dzieci uwielbia ich szczerość oraz ciekawość. Uważa, że najwspanialszą nagrodą w pracy z dziećmi jest słyszeć ich śmiech. Sympatyczna, uśmiechnięta i zawsze optymistycznie patrząca na świat. Wolny czas uwielbia spędzać jeżdżąc na rowerze  i zajadając lody czekoladowe.


 Zebrzydowice_2014__47_1
mgr Natalia Hajnisz
nauczyciel wychowania przedszkolnego – obecnie mama na urlopie macierzyńskim

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie o specjalności pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Przyjaźnie nastawiona do ludzi, cierpliwa i pogodna. Praca z dziećmi jest dla niej wyzwaniem. Wieczna optymistka, kocha muzykę, kino, długie spacery i szum morza. Prywatnie matka Dawidka i Tymka.


A.J.
Aneta Janota

Pomoc kuchenna – obecnie  mama na urlopie macierzyńskim

Absolwentka Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie na profilu – kucharz. Jej praca w placówce w Zebrzydowicach polega na tym żeby dbać o pełne i zadowolone brzuszki naszych przedszkolaków oraz o czystość podczas zajęć. Jej pasją jest gotowanie oraz tworzenie nowych, smacznych potraw. W pracy bardzo chętnie pomaga w opiece nad dziećmi, a po pracy aktywnie spędza wolny czas podróżując i zwiedzając ciekawe miejsca na motorze.


Zebrzydowice_2014__40
lic. Anna Wojtyna

Nauczyciel języka angielskiego

Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Cieszynie ze stopniem licencjata-specjalność anglistyka. Doświadczenie zawodowe zdobyła ucząc języka angielskiego w przedszkolach powiatu cieszyńskiego. Praca z dziećmi daje jej wiele satysfakcji oraz motywuje do poszukiwania twórczych metod pracy. Uważa, że naukę języka należy rozpoczynać już wieku przedszkolnym,
a najlepsze efekty uzyskuje się ucząc przez zabawę, wykorzystując piosenki, rymowanki, gry słowne. Prywatnie jest mamą Kubusia
i Amelki. W wolnym czasie aktywnie wypoczywa z całą rodziną jeżdżąc na rowerach, chodząc na basen, a zimą szusuje na nartach.mgr Anna Gawlik
psycholog

Zawodowo – psycholog, neurologopeda (absolwentka Uniwersytetu Opolskiego). Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z deficytami, wykazującymi zaburzenia rozwojowe oraz zaburzenia zachowania. W pracy stara się pogodzić ze sobą dwa światy: świat dziecka i świat dorosłego. Kieruje się zasadą: „Nie bój się miłości. Nigdy. Słuchaj, obserwuj, myśl”.
Prywatnie: żona, mama. Wolny czas aktywnie spędza z bliskimi.
Jej pasją jest muzyka.


J.K.
mgr Justyna Kopiec
Logopeda

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunkach Filologia Polska z Logopedią oraz Pedagogika Specjalna, specjalność Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Ukończyła również kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki. W pracy zawodowej szczególnie interesuje się tematyką związaną z autyzmem oraz wczesną stymulacją rozwoju mowy i funkcji poznawczych dziecka. Prowadząc zajęcia stara się wykorzystywać różnorodne metody pozwalające na indywidualizację procesu terapeutycznego oraz maksymalizowanie jego skuteczności.
Za priorytet uważa umożliwienie każdemu dziecku skutecznej komunikacji z otoczeniem, w jemu dostępny sposób.

Prywatnie mama Zuzi, dzięki której codziennie odkrywa, iż każda, nawet błaha czynność domowa może zamienić się nie tylko we wspólną zabawę, ale także stymulację rozwoju malucha. Wielbicielka dobrych kryminałów i morskich krajobrazów, uwielbia aktywny wypoczynek.


motylki-150x150
mgr Anna Hanzlik
Surdopedagog

Studia licencjackie i magisterskie z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej ukończyła na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Obecnie kontynuuje swoją edukację na studiach drugiego stopnia na kierunku pedagogika o specjalności Wychowanie Przedszkolne z Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju Dziecka oraz na studiach podyplomowych z pedagogiki specjalnej w zakresie surdopedagogiki.mgr Marta Przewieźlik
tyflopedagog

Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na kierunku pedagogika o specjalności zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, praca socjalna i opiekuńczo – wychowawcza oraz asystent osoby niepełnosprawnej. Wykształcenie pedagogiczne zdobyła na uniwersytecie, jednak wiedzę o przedszkolakach i ich świecie czerpie z pracy z nimi. U dzieci uwielbia ich spontaniczność, szczerość oraz głośny śmiech-najpiękniejszy dźwięk na świecie.


mgr Karolina Tyrna

nauczyciel zajęć twórczych

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu gdzie studiowała na kierunku edukacji artystycznej sztuk plastycznych w zakresie pedagogiki sztuki, krytyki i promocji sztuki oraz fotografii. Już w czasie studiów prowadziła warsztaty dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz dla studentów kierunków nie związanych bezpośrednio ze sztuką. Od kilku lat prowadzi zajęcia twórcze według autorskiego programu w Niepublicznych Przedszkolach Twórczych „To Tu”. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach Bielskiej Galerii BWA oraz Muzeum w Bielsku-Białej. Jest mamą czwórki dzieci: Olgi (12 l.), Jadzi (11 l.), Hugo (9 l.), Tymona (6 l.), na których „testuje” swoje pomysły i metody edukacji.


mgr Marta Śliż
nauczyciel rytmiki

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Cieszynie oraz jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Swoją muzyczną pasją chce zarażać dzieci już od najmłodszych lat, wprowadzając je w świat muzyki klasycznej i filmowej. W czasie wolnym zarządza grupą ogniową, gra na syntezatorach w dwóch zespołach i recenzuje muzykę z gier.

 

 Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz