Kadra

Zatrudniamy najlepszych specjalistów w zakresie edukacji przedszkolnej. Młody, prężny i dynamiczny zespół pracuje, aby dzieci miały zapewnioną profesjonalną opiekę.
Nasza placówka ma charakter specjalny – sprawujemy opiekę również nad dziećmi niepełnosprawnymi.
Wartości, które wyznajemy to:
– Bezpieczeństwo dzieci
– Zdobywanie przez dzieci nowych umiejętności
– Zrównoważony rozwój – fizyczny i umysłowy


Poniżej przedstawiamy nasz personel:
mgr Krzemińska – Woźniak Izabela, lic. Borowian Aneta, mgr Złoto Maria- Terapeuta Integracji Sensorycznej
mgr Dziadecka Agnieszka – nauczyciel wychowania przedszkolnego, terapeuta ręki
mgr Kobiela Daria – nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog, terapeuta ręki, logopeda
mgr Kowalska Magdalena – nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog, terapeuta ręki
mgr Kuś -Szczyrba Aneta – nauczyciel wychowania przedszkolnego, neurologopeda, terapeuta ręki
mgr Kinga Kratki –   psycholog
mgr Hanzlik Anna – surdopedagog
mgr Peroutka Gabriela – neurologopeda
lic. Wojtyna Anna – nauczyciel języka angielskiego metodą
Musical Babies
Janota Aneta – pomoc kuchenna
Matuszek Anna – pomoc nauczyciela
Ewa Hanus – woźna
mgr Dorčak Justyna – nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog
mgr Czadankiewicz – Kwaśny Maria – nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog
mgr Wróbel Beata- nauczyciel wychowania przedszkolnego, katechetaPonadto zatrudniamy najlepszych nauczycieli w ramach:
– gimnastyki korekcyjnej – lic. Aneta Borowian

Uprawnienia do prowadzenia zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne posiadają:
A. Kuś – Szczyrba, D. Kobiela, M. Kowalska, A. Dziadecka

                                         Serdecznie zapraszamy!Strumien_2014__52_b
mgr Izabela Krzemińska-Woźniak
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych „TOTU”
Dyrektor ds. pedagogicznych Przedszkola Twórczego „To Tu”
Terapeuta Integracji Sensorycznej

Studia magisterskie z edukacji wczesnoszkolnej ukończyła w Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie przez 11 lat pracowała jako nauczyciel akademicki na kierunku Pedagogika. Stworzyła w 2008 roku Studio Zabawy i Twórczego Rozwoju „To Tu, by móc zrealizować swoje pedagogiczne ideały, marzenia i pasje. Obecnie kieruje Niepublicznym Przedszkolem Twórczym i Centrum Edukacyjnym „To Tu”. Szczęśliwa mama nastoletniej Antoniny, entuzjastka noszenia dzieci w chuście, wszystkiego, co nowe
i innowacyjne w pedagogice i nie tylko. Zawsze uśmiechnięta, otwarta na ludzi i świat. Odważnie zmierza przed siebie, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Ciągle coś robi, czegoś się uczy i szuka nowych wyzwań. Uwielbia zakupy i remonty :). Motto życiowe: „Nowy dzień-nowe możliwości!”


mgr Aneta Kuś-Szczyrba
Dyrektor zarządzający
Wychowawca grupy „Żabki”

Neurologopeda, terapeuta ręki

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na kierunku Pedagogika o specjalności edukacja filozoficzno – społeczna oraz zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Ukończyła studia podyplomowe z Logopedii z komunikacją alternatywną na Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej oraz na Akademii WSB w Cieszynie studia podyplomowe z neurologopedii. Jako logopeda wspiera rozwój mowy  przedszkolaków. Praca z dziećmi jest dla niej wyzwaniem, które codziennie daje nowe doświadczenia. Uważa, że dzieci pomimo wszystko uwielbiają reguły i zasady. Wpajane od małego zaprocentują jako pewne wartości w dorosłym życiu. Miłośniczka szeroko pojętego tworzenia, preferuje wszystko, co hand- made, założycielka bloga BellAnecia. Lubi przemierzać górskie szlaki i zapach konwalii.

D.M.
mgr Daria Kobiela
Wychowawca grupy „Żabki”

Oligofrenopedagog , logopeda, terapeuta ręki

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku historia oraz psychologia w zarządzaniu. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim z pedagogiki specjalnej wraz z oligofrenopedagogiką oraz edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Aktywistka z głową pełną pomysłów na kolejne inwestycje w siebie i swoją edukację. Wychodząca poza ramy nauczycielka historii w Gimnazjum oraz zapalona oligofrenopedagog. Od jakiegoś czasu kolekcjonerka wszystkiego co można wykorzystać w pracy indywidualnej z dzieckiem. Swoje własnoręcznie wykonane pomoce dydaktyczne dumnie prezentuje w galerii facebookowej „Oligogifts”. Zaczytana we wszystkim co dotyka tematyki integracji sensorycznej. Stająca na głowie by sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających odbiorców – dzieci. Prywatnie mama słodkiej Jagódki, fanka dobrej, bo polskiej muzyki, zakochana w Krakowie uparta perfekcjonistka.


mgr Agnieszka Dziadecka

Wychowawca grupy „Zajączki”
Terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, na którym ukończyła następujące specjalności: Zintegrowaną Edukację Wczesnoszkolną i Terapię Pedagogiczną oraz Wychowanie Przedszkolne z Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju Dziecka. Jako artystyczna dusza uwielbia malować akwarelami, tworzyć okolicznościowe kartki oraz zajmować się quilingiem. Okazjonalnie zajmuje się także naprawą elektroniki. W pracy z dziećmi odnajduje spełnienie oraz satysfakcję. Wprowadzanie najmłodszych w świat poprzez działania artystyczne przynoszą jej największą radość.

 


mgr Magdalena Kowalska
Wychowawca grupy „Zajączki”
Oligofrenopedagog, terapeuta ręki

Ukończyła studia pedagogiczne Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, a także studia z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka oraz Pedagogikę Specjalną w zakresie Oligofrenopedagogiki.
W pracy z dziećmi wykorzystuje metodę Ruchu Rozwijającego
W. Sherborne oraz ćwiczenia Gimnastyki Mózgu. Jest instruktorem masażu Shantala – masażu niemowląt, małych dzieci oraz masażu Special Care

 


Aneta Janota

Pomoc kuchenna

Absolwentka Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie na profilu – kucharz. Jej praca w placówce w Zebrzydowicach polega na tym żeby dbać o pełne i zadowolone brzuszki naszych przedszkolaków oraz o czystość podczas zajęć. Jej pasją jest gotowanie oraz tworzenie nowych, smacznych potraw.
W pracy bardzo chętnie pomaga w opiece nad dziećmi, a po pracy aktywnie spędza wolny czas podróżując i zwiedzając ciekawe miejsca na motorze. Szczęśliwa mama Mikołajka.


Zebrzydowice_2014__40
lic. Anna Wojtyna

Nauczyciel języka angielskiego

Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Cieszynie ze stopniem licencjata-specjalność anglistyka. Doświadczenie zawodowe zdobyła ucząc języka angielskiego w przedszkolach powiatu cieszyńskiego. Praca z dziećmi daje jej wiele satysfakcji oraz motywuje do poszukiwania twórczych metod pracy. Uważa, że naukę języka należy rozpoczynać już wieku przedszkolnym,
a najlepsze efekty uzyskuje się ucząc przez zabawę, wykorzystując piosenki, rymowanki, gry słowne. Prywatnie jest mamą Kubusia
i Amelki. W wolnym czasie aktywnie wypoczywa z całą rodziną jeżdżąc na rowerach, chodząc na basen, a zimą szusuje na nartach.


motylki-150x150
mgr Anna Hanzlik
Surdopedagog

Studia licencjackie i magisterskie z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej ukończyła na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Obecnie kontynuuje swoją edukację na studiach drugiego stopnia na kierunku pedagogika o specjalności Wychowanie Przedszkolne
z Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju Dziecka oraz na studiach podyplomowych z pedagogiki specjalnej w zakresie surdopedagogiki.

 


lic. Borowian Aneta
Fizjoterapeuta

Absolwentka studiów o kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Terapeuta metody FDM, specjalista metody Integracji Sensorycznej.  Od zawsze marzyła
o pracy z dziećmi. Teraz to marzenie może się spełniać ! Szczególnie zwraca uwagę na indywidualne podejście do dziecka. Uważa, że każde dziecko to diament, który musimy chcieć dostrzec.
Jej pasją jest wciągająca książka, spędzanie czasu w gronie rodzinnym, wycieczki małe i duże oraz planszówki. Kocha spędzać czas na łonie natury wraz ze swoim pieskiem.

Zebrzydowice_2014__43
mgr Justyna Dorčak
Nauczyciel wychowania przedszkolnego,
Oligofrenopedagog – obecnie mama na urlopie

Ukończyła studia pedagogiczne z zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Szczęśliwa mama dwójki dzieci. U dzieci uwielbia ich szczerość oraz ciekawość. Uważa, że najwspanialszą nagrodą w pracy z dziećmi jest słyszeć ich śmiech. Sympatyczna, uśmiechnięta i zawsze optymistycznie patrząca na świat. Wolny czas uwielbia spędzać jeżdżąc na rowerze  i zajadając lody czekoladowe. Mam dwóch rezolutnych dziewczynek.

Strumien_2014__05_x
mgr Maria Czadankiewicz-Kwaśny
Nauczyciel wychowania przedszkolnego
Oligofrenopedagog – obecnie mama na urlopie 

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie o specjalnościach pedagogika opiekuńczo – wychowawcza oraz zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.
Jak przystało na prawdziwą góralkę jest konsekwentna i pełna zapału w swoim działaniu. Niestrudzony zdobywca górskich szczytów. Góry pozwalają jej się wyciszyć, przełamywać słabości oraz naładować akumulatory pozytywną energią. Miłośniczka książek – czyta wszystko, co jest warte zainteresowania. Swoje pasje przenosi na grunt zawodowy. Stara się przekazywać wartości za pomocą świata baśni i bajek. Praca z dziećmi daje jej ogromną radość i satysfakcję. Jest zwolennikiem indywidualnego podejścia do dziecka, dąży do tego, by każdy przedszkolak mógł rozwijać ciekawość świata oraz odkrywać własne możliwości. Obecnie szczęśliwa mama małego Wiktorka.


mgr Beata Wróbel
Nauczyciel wychowania przedszkolnego
Katecheta – obecnie mama na urlopie 

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na kierunku Pedagogika o specjalności Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne oraz Teologię w Instytucie Teologicznym im. św. Jana Kantego w Bielsku-Białej. Swój warsztat pracy ciągle wzbogaca uczestnicząc w różnych szkoleniach i kursach, a poznaną wiedzę i umiejętności stosuje w pracy w przedszkolu. Jest osobą otwartą, pogodną, która angażuje się całym sobą w swoją pracę. Praca z dziećmi sprawia jej ogromną przyjemność, daje wiele radości. Pracowała jako wychowawca w „ToTu w Strumieniu”, a obecnie zasila szeregi kadry z Zebrzydowic. Poza pracą w „ToTu” pracuje jako katecheta w innych placówkach. W wolnym czasie lubi eksperymentować w kuchni, a także aktywnie spędzać czas na górskich szlakach.Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz