Kadra

Zatrudniamy najlepszych specjalistów w zakresie edukacji przedszkolnej. Młody, prężny i dynamiczny zespół pracuje, aby dzieci miały zapewnioną profesjonalną opiekę.
Nasza placówka ma charakter specjalny – sprawujemy opiekę również nad dziećmi niepełnosprawnymi.
Wartości, które wyznajemy to:
– Bezpieczeństwo dzieci
– Zdobywanie przez dzieci nowych umiejętności
– Zrównoważony rozwój – fizyczny i umysłowy


Poniżej przedstawiamy nasz personel:
mgr Cieślar Barbara – Terapeuta Integracji Sensorycznej
mgr Czadankiewicz Maria – nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog
mgr Dorčak Justyna – nauczyciel wychowania przedszkolnego
mgr Hajnisz Natalia – nauczyciel wychowania przedszkolnego
mgr Anna Hanzlik – surdopedagog
Hawełka Joanna – woźna
Janota  Aneta – pomoc kuchenna
mgr Kopiec Justyna – logopeda
mgr Kuś Aneta – nauczyciel wychowania przedszkolnego, logopeda
mgr Macura Daria – nauczyciel oligofrenopedagog
mgr Wąsik Anna – psycholog
lic. Wojtyna Anna – nauczyciel języka angielskiego metodą Musical Babies


Ponadto zatrudniamy najlepszych nauczycieli w ramach:
– rytmiki- mgr Marta Śliż
– gimnastyki korekcyjnej – mgr Gabriela Lipka
– zajęć twórczych – mgr Karolina Tyrna

Uprawnienia do prowadzenia zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne posiadają:
M. Czadankiewicz, J. Dorčak, N. Hajnisz,  A. Kuś, D. Macura.

                                         Serdecznie zapraszamy!Strumien_2014__52_b
mgr Izabela Krzemińska-Woźniak

Dyrektor ds. pedagogicznych Przedszkola Twórczego „To Tu”

Studia magisterskie z edukacji wczesnoszkolnej ukończyła w Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie prze 11 lat pracowała jako nauczyciel akademicki na kierunku Pedagogika. Stworzyła w 2008 roku Studio Zabawy i Twórczego Rozwoju „To Tu, by móc zrealizować swoje pedagogiczne ideały, marzenia i pasje. Obecnie kieruje Niepublicznym Przedszkolem Twórczym i Centrum Edukacyjnym „To Tu”. Szczęśliwa mama 8-letniej Antoniny, entuzjastka noszenia dzieci w chuście, wszystkiego, co nowe
i innowacyjne w pedagogice i nie tylko. Zawsze uśmiechnięta, otwarta na ludzi i świat. Odważnie zmierza przed siebie, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Ciągle coś robi, czegoś się uczy i szuka nowych wyzwań. Uwielbia zakupy i remonty :). Motto życiowe: „Nowy dzień-nowe możliwości!”


R.F.

mgr Renata Frolik

Dyrektor ds. administracyjnych

 


Strumien_2014__05_x
mgr Maria Czadankiewicz
Wychowawca grupy „Ślimaczki”
Oligofrenopedagog

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie o specjalnościach pedagogika opiekuńczo – wychowawcza oraz zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.
Jak przystało na prawdziwą góralkę jest konsekwentna i pełna zapału w swoim działaniu. Niestrudzony zdobywca górskich szczytów. Góry pozwalają jej się wyciszyć, przełamywać słabości oraz naładować akumulatory pozytywną energią. Miłośniczka książek – czyta wszystko, co jest warte zainteresowania. Swoje pasje przenosi na grunt zawodowy. Stara się przekazywać wartości za pomocą świata baśni i bajek. Praca z dziećmi daje jej ogromną radość i satysfakcję. Jest zwolennikiem indywidualnego podejścia do dziecka, dąży do tego, by każdy przedszkolak mógł rozwijać ciekawość świata oraz odkrywać własne możliwości.


Zebrzydowice_2014__38
mgr Aneta Kuś

Wychowawca grupy „Ślimaczki”
Logopeda

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na kierunku Pedagogika o specjalności edukacja filozoficzno – społeczna oraz zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Ukończyła studia podyplomowe z Logopedii z komunikacją alternatywną na Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej. Od września jako logopeda w cieszyńskim przedszkolu wspiera rozwój mowy  przedszkolaków. Praca z dziećmi jest dla niej wyzwaniem, które codziennie daje nowe doświadczenia. Uważa, że dzieci pomimo wszystko uwielbiają reguły i zasady. Wpajane od małego zaprocentują jako pewne wartości w dorosłym życiu. Miłośniczka szeroko pojętego tworzenia, preferuje wszystko, co hand- made, założycielka bloga BellAnecia. Lubi przemierzać górskie szlaki i zapach konwalii.


D.M.
mgr Daria Macura
Oligofrenopedagog

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku historia oraz psychologia w zarządzaniu. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim z pedagogiki specjalnej wraz z oligofrenopedagogiką. Aktualnie studentka studiów podyplomowych z edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania przedszkolnego. Aktywistka z głową pełną pomysłów na kolejne inwestycje w siebie i swoją edukację. Wychodząca poza ramy nauczycielka historii w Gimnazjum oraz zapalona oligofrenopedagog. Od jakiegoś czasu kolekcjonerka wszystkiego co można wykorzystać w pracy indywidualnej z dzieckiem. Swoje własnoręcznie wykonane pomoce dydaktyczne dumnie prezentuje w galerii facebookowej „Oligogifts”. Zaczytana we wszystkim co dotyka tematyki integracji sensorycznej. Stająca na głowie by sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających odbiorców – dzieci. Prywatnie fanka dobrej, bo polskiej muzyki, psia mama, zakochana w Krakowie uparta perfekcjonistka.


Zebrzydowice_2014__43
mgr Justyna Dor
čak
Wychowawca grupy „Żabki”

Ukończyła studia pedagogiczne z zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Szczęśliwa mama 3- letniej Magdy. U dzieci uwielbia ich szczerość oraz ciekawość. Uważa, że najwspanialszą nagrodą w pracy z dziećmi jest słyszeć ich śmiech. Sympatyczna, uśmiechnięta i zawsze optymistycznie patrzy na świat. Wolny czas uwielbia spędzać jeżdżąc na rowerze  i zajadając lody czekoladowe.


 Zebrzydowice_2014__47_1
mgr Natalia Hajnisz
Wychowawca grupy „Żabki”

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie o specjalności pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Przyjaźnie nastawiona do ludzi, cierpliwa i pogodna. Praca z dziećmi jest dla niej wyzwaniem. Wieczna optymistka, kocha muzykę, kino, długie spacery i szum morza. Prywatnie matka 7-letniego Dawidka.


A.J.
Aneta Janota

Pomoc kuchenna

Absolwentka Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie na profilu – kucharz. Jej praca w placówce w Zebrzydowicach polega na tym żeby dbać o pełne i zadowolone brzuszki naszych przedszkolaków oraz o czystość podczas zajęć. Jej pasją jest gotowanie oraz tworzenie nowych, smacznych potraw. W pracy bardzo chętnie pomaga w opiece nad dziećmi, a po pracy aktywnie spędza wolny czas podróżując i zwiedzając ciekawe miejsca na motorze.


Zebrzydowice_2014__40
lic. Anna Wojtyna

Nauczyciel języka angielskiego

Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Cieszynie ze stopniem licencjata-specjalność anglistyka. Doświadczenie zawodowe zdobyła ucząc języka angielskiego w przedszkolach powiatu cieszyńskiego. Praca z dziećmi daje jej wiele satysfakcji oraz motywuje do poszukiwania twórczych metod pracy. Uważa, że naukę języka należy rozpoczynać już wieku przedszkolnym,
a najlepsze efekty uzyskuje się ucząc przez zabawę, wykorzystując piosenki, rymowanki, gry słowne. Prywatnie jest mamą Kubusia
i Amelki. W wolnym czasie aktywnie wypoczywa z całą rodziną jeżdżąc na rowerach, chodząc na basen, a zimą szusuje na nartach.


http://www.cieszyn.totucieszyn.pl/wp-content/uploads/2011/05/zdj%C4%99cie-anna-w%C4%85sik.jpg
mgr Anna Wąsik
Psycholog-konsultant Przedszkola   „To Tu”

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.Psycholog, psychoterapeuta z 11-letnim stażem. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży Centrum Dydaktyki i Leczenia Psychodynamicznego w Krakowie. Absolwentka szkoły „Zastosowanie podejścia systemowego i ustawień rodziny w psychoterapii” Polskiego Instytutu Ericksonowskiego. Z doświadczenia wie, co to znaczy być mamą. W życiu prywatnym i zawodowym kieruje się zasadą, że wystarczy być „dostatecznie dobrym rodzicem”. W pracy z dziećmi nie stara się zastępować rodziców. W pracy z rodzicami pamięta, że to oni najlepiej znają i najbardziej kochają swoje dzieci, jakkolwiek tą miłość są w stanie wyrazić. Nie doradza, nie podaje przepisów. Swoją rolę rozumie jako asystowanie rodzinie i pokazywanie możliwych rozwiązań. Jej filozofii życia i pracy bliskie jest systemowe rozumienie człowieka.


J.K.
mgr Justyna Kopiec
Logopeda

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunkach Filologia Polska z Logopedią oraz Pedagogika Specjalna, specjalność Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Ukończyła również kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki. W pracy zawodowej szczególnie interesuje się tematyką związaną z autyzmem oraz wczesną stymulacją rozwoju mowy i funkcji poznawczych dziecka. Prowadząc zajęcia stara się wykorzystywać różnorodne metody pozwalające na indywidualizację procesu terapeutycznego oraz maksymalizowanie jego skuteczności. Za priorytet uważa umożliwienie każdemu dziecku skutecznej komunikacji z otoczeniem, w jemu dostępny sposób.

Prywatnie mama Zuzi, dzięki której codziennie odkrywa, iż każda, nawet błaha czynność domowa może zamienić się nie tylko we wspólną zabawę, ale także stymulację rozwoju malucha. Wielbicielka dobrych kryminałów i morskich krajobrazów, uwielbia aktywny wypoczynek.


motylki-150x150
mgr Anna Hanzlik
Surdopedagog

Studia licencjackie i magisterskie z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej ukończyła na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Obecnie kontynuuje swoją edukację na studiach drugiego stopnia na kierunku pedagogika o specjalności Wychowanie Przedszkolne z Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju Dziecka oraz na studiach podyplomowych z pedagogiki specjalnej w zakresie surdopedagogiki.


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz